Bize Katılıp Ses Siz Olur Musunuz

Bize Katılıp Ses Siz Olur Musunuz

İnsanlığın sesi olmadığınız da, sessiz olduğunuz da, merhametsiz oluruz..şunu bilmeliyiz ki ; merhametin olmadigi yerde zulüm vardir” zulmün hüküm sürdügü bir toplumda ortaya çikan model insanlarin hem maddi hem de manevi yönden ciddi zararlara ugramasina neden olacagindan, kargasa ortaminin ana sebebi sessizliğin getirdigi zalimlik ve merhametsizliktir. Bütün olan bitene sessiz ve duyarsız kaldığında insan,geriye insanlari kötülük yapmaktan alikoyacak hiçbir sebep kalmaz.

Sessizliğin hüküm sürdüğü, merhamet duygusunun tam anlamiyla yasanmadigi bir toplumda ; kadinin dayak yemesi, çocuklarin ezilmesinin, fakirlik korkusuyla öldürülmelerinin, sokaga terk edilmelerinin, hirsizlik için yol kesen, evlere girerek ev sahiplerini öldüren, doğaya zarar veren, hayvanlara istismar da bulunan insanlarin çogalmasinin ve daha bunun gibi birçok olayin önünde hiçbir engel kalmamis olur.

Sessizlik ilk basta insanin kendisine zarar verir.
Vicdani kendisine merhameti emrettigi ve dogru olani gösterdigi halde bu sesi bastirip,zalimligi tercih eden insan hiçbir zaman gerçek anlamda bir iç huzuru yasayamaz.

Insan ancak vicdanin sesini dinlediginde huzur duyacak sekilde yaratilmistir.

Kargasa ve zulüm ortamindan kurtulmanin tek yolu, ses  olmanızdır.
Bunca  haksızlığa ve acıya rağmen, neden hala
SESSİZSİNİZ,
Bir bilseniz ki  aslında, yüreğinizle inanırsanız, gerçek güç ile yürekli insan olan asıl SES SİZSİNİZ..
SES SİZ OLURMUSUNUZ. ?