Dul ve Yetimler için SES SİZ OLURMUSUNUZ.

Dul ve Yetimler için SES SİZ OLURMUSUNUZ.

Yetimlere yardım
Yaklaşık 8 milyar olan dünya nüfusunun 2,2 milyarını çocuk nüfusundan oluşuyor. Çocuk nüfusunun 143 ila 210 milyonu ise maalesef yetim. Dünyanın farklı bölgelerinde gerçekleşen krizlerden ve zorluklardan en çok etkilenenler yeryüzünün en masum bireyleri olan çocuklar, şefkate ve ilgiye muhtaç yaşıyor.
Yetimliğe neden olan koşullar
Savaş, işgal, zulüm, doğal afet, çatışma, hastalık, bakımsızlık ve yoksulluk gibi nedenlerle ebeveynlerinden birini veya her ikisini kaybeden çocuklar, sahipsiz kalarak etraflarında oluşabilecek tüm tehdit ve tehlikelere karşı korumasız hale gelmektedir. Suistimale açık durumdaki çocuklar, insan kaçakçılığı, istek dışı evlatlık verilme, çocuk askerliği, çocuk işçiliği, organ mafyası, fuhuş ve dilenci şebekeleri, misyoner örgütler, madde bağımlılığı ve çeşitli suç örgütleri gibi pek çok olumsuzlukla karşılaşabilirler. Özellikle Afrika ve Asya kıtasında yoğun olarak yaşayan yetimler için yapılan yardım faaliyetleri onların kendilerini güvende hissettiren, hayatlarını bir nebze olsun kolaylaştıran önemli girişimlerdir.
Yurt içinde ve yurt dışında milyonlarca yetim yardım bekliyor
Doğuştan itibaren her çocuk temel yaşam hakkına, eğitim hakkına, sağlık desteği hakkına, barınma hakkına, fiziksel ve psikolojik sömürüye karşı korunma hakkına sahiptir.SES SİZ OLURMUSUNUZ un yürüttüğü yetim çalışmaları, yetim çocukların kendi yaşıtları gibi normal şartlarda büyümesine ve yaşamasına fırsat sağlıyor. Ayrıca yetim ailelerini de destekleyerek, yetimlerin kendi yuvalarında yetişmeleri için gayret gösteriyor.
Yetimlerin eğitimleri için yetimhane inşa ediliyor
Yetim destekleme için yapılan yardımlar bir havuzda toplanmakta ve yapılan bağışlar yetimlerin tüm ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılmaktadır. Savaşlarda yetim kalan Müslüman çocuklar kendi dillerinde eğitim alamamaktadırlar ve İslam’dan uzak dini eğitimden yoksun büyümektedirler. SES SİZ OLURMUSUNUZ bu yetimlerin eğitimleri için yetimhaneler inşa etmekte ve yetimlerin ihtiyaçlarını karşılayarak onlara sıcak bir yuva vermek için faaliyetlerine devam etmektedir.
Yetimlerin yılın her vakti eğitim, sağlık, gıda, kıyafet ve barınma gibi temel ihtiyaçlarını karşıladığımız ve onların güvenli ortamlarda büyümelerine destek olduğumuz çalışmaları yürütebilmek adına bazı kategoriler oluşturarak çalışmalarımızı bu konulara göre şekillendirdik. Bu kategoriler: yetim sponsorluğu, yetim desteği, yetim giydirme, yetim eğitim desteği, yetimhane yardımıdır. Yetimlerin ihtiyaçlarına göre oluşturulan bu kategorilerden herhangi biri için siz de bağışta bulunabilirsiniz. yapmış olduğunuz yardımları Türkiye, Asya, Afrika, Gazze ve Yemen’de yaşayan yetimlere ve kimsesizlere ulaştırmak için yılın 365 günü çalışıyoruz.
Yetim sponsorluk sistemi
Bu sistemle bir kişi, aile, kurum, arkadaş grubu, sınıf veya okul bir yetime sponsor olabiliyor.  Aylık 125 TL bağışlayarak sponsoru olunan yetimine eğitim, sağlık, gıda, kıyafet ve barınma ihtiyaçlarına önemli katkılar sağlayabilirsiniz.
Proje sponsorluğu
Yetimhane, ev, okul inşası veya tadilatları, eğitim malzemelerinin karşılanması, sağlık hizmetleri gibi proje bazlı çalışmalar kişi, kurum veya kuruluşların sponsorluğuyla yapılabiliyor. Proje sponsoru olmak isteyen gönüllülerimiz bir yetimhanenin inşasını üstlendiği gibi kütüphanesini, yatakhanesini, mutfağını veya bir başka odasını da yaptırabilir; mevcut yetimhanelerin yıllık masraflarına katkıda bulunabilir. Bir projeye sponsor olmak veya yetimhane yaptırmak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Dünyanın pek çok bölgesinde olduğu gibi ülkemizde de yetim kalmış, yardıma muhtaç çocuklar var. Türkiye’nin her noktasına yardım elini uzatan SES SİZ OLURMUSUNUZ’a aylık 250 TL bağışta bulunarak bir yetim yavrumuza sahip çıkabilirsiniz.
Yetim desteği
Yetim destekleme için yapılan tüm yardımlar yetim yardım havuzunda değerlendirilir. Bu havuzda toplanan bağışlar, yetimhane tadilatları, kütüphane veya yatakhane kurulması, sağlık hizmetleri, yetimlere yönelik sosyal etkinliklerin düzenlenmesi, bayramlık giysi alımları gibi projelerde kullanılır.
Yetim giydirme
Özellikle kış aylarında, soğuğa karşı savunmasız kalmış çocuklara mont, kazak, bot, pantolon, çorap, eldiven, atkı, bere gibi kışlık ihtiyaçlarını karşılamak için giyim yardımında bulunabilirsiniz. Onları bu kış yeni ve sıcacık hediyelerle mutlu etmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
Yetimhane yardımı
SES SİZ OLURMUSUNUZ, yetimhaneleri yetimlerin barındığı yapılar olmanın ötesinde bir vazife olarak görüyor. Çoğu zaman stratejik öneme sahip yetimhaneler bölgenin gerektirdiği şartlar doğrultusunda inşa ediliyor. yetim çocukların sesine daha nekadar SESSİZ kalacaksınız bu çığlığa SES SİZ OLURMUSUNUZ.